Uk

  • En

  • UK

  • En

  • UK


Uk

  • En

  • UK

  • En

  • UK




Цікаві факти

Які бувають категоріі на авто в Україні


На сьогоднішній день існують категорії прав водія в Україні з підгрупами і всього нараховується 14 категорій прав водія. Нижче наведено розшифровку.

Категорії водійських посвідчень
А1 – двоколісний транспорт (мопеди, моторолери та ін.) з робочим об’ємом двигуна до 50 куб. см, або електродвигуном із потужністю до 4 кВт;
А – двоколісний транспорт (мотоцикли та ін.) з робочим об’ємом двигуна 50 куб. см і більше, або електродвигуном із потужністю 4 кВт і більше;
В1 – три- або чотирьохколісний транспорт (квадроцикли, трицикли, мотоцикли з причепом та ін.), масою до 400 кг;
В – автомобілі масою до 3500 кг, і кількістю сидячих місць (не враховуючи водійського) до 8;
С1 – автомобілі масою від 3500 до 7500 кг, призначені для перевезення вантажів;
С – автомобілі масою від 7500 кг, призначені для перевезення вантажів;
D1 – автобуси місткістю до 16 чоловік (без урахування водія), призначені для перевезення пасажирів;
D – автобуси місткістю більше 16 чоловік (без урахування водія), призначені для перевезення пасажирів;
BE, C1E, CE, D1E, DE – зіставні транспортні засоби, тягачем у яких виступає транспорт категорій B, C1, C, D1 або D.
T – тролейбуси та трамваї.
Для того, щоб здати іспити, для кожної категорії необхідно досягнути певного віку
для категорій А та А1 – 16 років;
для категорій В1, В, С1, С – 18 років;
для категорій ВЕ, С1Е, СЕ – 19 років;
для категорій D1, D, D1E, DE, T – 21 рік.
Умови для отримання права на керування транспортними засобами наступних категорій
ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE – наявне посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та навички керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D більше одного року протягом останнього часу;
D1 – наявне посвідчення водія категорії В, С1, С, Т або кількох з них та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу;
D – наявне посвідчення водія категорій В, С1, С, D1, Т або кількох з них.

Важливо


Heading photo

Отримати права водія в Україні стало складніше.
Розберемо докладніше :


Тепер на всіх, хто захоче отримати посвідчення водія, чекають нововведення від КМУ. Так, починаючи з 24 липня, в Україні повністю змінюватиметься механізм підготовки водіїв.Так, тепер, для отримання посвідчення водія, кандидатам потрібно буде зробити 5 кроків:

Пройти теоретичну підготовку в автошколі, після чого отримати свідоцтво, яке дійсне 1 рік.
Скласти теоретичний іспит у СЦ МВС, щоб студента допустили до практики.
Вибрати автошколу для практичної підготовки та пройти навчання
Скласти внутрішній іспит в автошколі та отримати свідоцтво, яке дійсно 2 роки
У СЦ МВС, скласти іспит та отримати посвідчення водія.
Нагадаємо, що раніше студенти могли паралельно вивчати теорію та практику в автошколі та після складання двох внутрішніх іспитів (теорія та практика) студенти йшли складати іспити до Сервісних центрів МВС.

Heading photo


Стало відомо, як в Україні отримати посвідчення європейського зразка
Українське посвідчення водія адаптували до документів Євросоюзу, його можна обміняти у сервісних центрах МВС.
Як передає Укрінформ, про це Державна прикордонна служба повідомляє у Телеграмі.
"Щоб отримати європейський документ, старе посвідчення потрібно обміняти у сервісних центрах МВС", - ідеться у дописі.
Для цього необхідно надати паспорт, номер ІПН та посвідчення водія.

Heading photo

Як буде працювати розмитнення автомобілів через Дію!!!

Для розмитнення автомобіля власнику потрібно буде ввести в Дію дані автомобіля – далі він отримає розрахунок вартості розмитнення. Суб'єктивний фактор оцінки автомобіля зникне, заявив Михайло Федоров.

За словами міністра, це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Головна революція в тому, що не проводитиметься оцінка вартості розмитнення транспортного засобу на основі суб'єктивної оцінки митника. Тобто людина взагалі забирається із процесу оцінки автомобіля. «Людина, яка розмитнює авто, вводить рік виробництва, марку, модель, об'єм двигуна і додає певні постійні критерії. На основі формули, визначеної в нормативно-правових актах України, додаток автоматично вважає, скільки потрібно заплатити за розмитнення. Тобто власнику автомобіля для його розмитнення потрібно буде ввести до Дії всі дані про автомобіль. Далі він отримає розрахунок вартості розмитнення», – додав Федоров.

Цю суму можна буде відразу сплатити у додатку або відкласти сплату та повідомити державні органи про перетин кордону автомобілем, що підлягає розмитненню. Після розмитнення інформація автоматично потрапляє до всіх державних органів.
«Фундаментально ми виступаємо за те, щоб усі державні послуги були автоматизовані та надавалися громадянам без участі держслужбовців. Це буде перша така безпрецедентна послуга на митниці. Сподіваюся, що після реалізації цієї послуги всі українці зрозуміють, як працюватиме митниця. Ми вже розпочали розробку послуги у Дії, поки чекаємо на прийняття відповідних законопроектів», – резюмував міністр.

Про що це?

10 червня Кабінет Міністрів України підтримав законопроект, який передбачає можливість розмитнення транспортних засобів через Дію. 15 лютого він разом із двома іншими законопроектами щодо зміни порядку розмитнення автомобілів був зареєстрований у Верховній Раді.

Трактори та сільгосптехніка


Трактор в Україні вважається спецтехнікою, тож на нього потрібні права окремої категорії. Права на спецтехніку серйозно відрізняються від прав на автомобіль.

На відміну від прав категорії А, В, С та Д, отримання прав на трактор в Україні у 2021 році має свою певну специфіку. Трактор, в принципі, поняття досить розтяжне, тому існує безліч тракторів, починаючи від колісних для сільського господарства і закінчуючи важкими гусеничними машинами, які працюють у кар'єрах. Так, існує безліч видів прав на трактор, тому перед тим, як їх отримувати, потрібно точно визначитися зі спеціалізацією, яка вам потрібна. На відміну від прав на машину, права на трактор в Україні 2021 року видають територіальні органи Держспоживслужби. Залежно від особливостей та технічних параметрів спецтехніки існує 15 видів прав на трактор в Україні:
А1 - трактори з потужністю двигуна до 100 к.с.А2 - трактори з потужністю двигуна більше 100 л.с.B1 — самохідні зерно- та кукурудозбиральні машиниB2 - самохідні кормозбиральні машиниB3 — самохідні машини для збирання коренеплодів, картоплі, овочів, фруктів та ягідC - самохідні дорожньо-будівельні машиниD1 - екскаватори з об'ємом ковша до 4 м³D2 — екскаватори з об'ємом ковша понад 4 м³E1 - навантажувачі з потужністю двигуна до 200 к.с.E2 - навантажувачі з потужністю двигуна понад 200 к.с.F1 - автогрейдери масою до 18 тF2 - автогрейдери масою понад 18 тG1 - бульдозери з потужністю двигуна до 100 л.G2 - бульдозери з потужністю двигуна більше 100 л.H — інші самохідні машини, що підлягають реєстрації у територіальному органі Держспоживслужби. Усі категорії відразу отримати не вийде. Так, спочатку потрібна категорія А1. Після цього протягом 2-3 місяців проходить навчання на категорії А2, В1, В2, В3. Щоб освоїти інші категорії, необхідно, щоб людина мала мінімум 1 рік стажу категорії А1.Крім різних видів прав на трактор, трактористу-машиністу також надають спеціальний розряд:Другий розряд дає право керування під наглядом партнера з досвідом, допускає до ремонту вантажного обладнання.Третій розряд дає право керування акумуляторним вантажним обладнанням та право обслуговування тракторних механізмів.Четвертий розряд дає право працювати на навантажувачі більше 100 к.с., дозволяє самостійний ремонт та обслуговування техніки.П'ятий розряд дає право керувати тракторами потужністю до 100 л. або менше у разі їх використання як екскаваторів, бульдозерів тощо.Шостий розряд дає право керувати трактором потужністю понад 200 л. у разі їх експлуатації як екскаваторів, бульдозерів тощо.